Санктуарій Летичівської Богородиці, або костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії і домініканський монастир

Санктуарій Летичівської Богородиці та Летичівський замок

Санктуарій Летичівської Богородиці, або костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії і домініканський монастир (Kościół i klasztor dominikański w Latyczowie)

Надзвичайно приємне і затишне місце. Римо-католицькі храми завжди відрізняються якоюсь особливою величчю, спокоєм, захищеністю. В комплексі Летичівського санктуарію в нас була вельми приємна і цікава екскурсія. На жаль, не знаю імені пані, що її проводила.

Санктуарій Летичівської Богородиці, або костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії і домініканський монастир

Отже у 1606 році до міста Летичів прибувають монахи-домініканці і привозять з собою копію ікони Богородиці з римської базиліки Санта Марія Маджора. Цю ікону  їм подарував Папа Римський Клементій VIII.

Летичівський староста Ян Потоцький з дружиною Ельжбетою Каменецькою будують каплицю, яка згодом перетворилась на храм. Також було збудовано монастир домініканців.

Внутрішній дворик, присвячений Іоану-Павлу II

Санктуарій Летичівської Богородиці

Внутрішній вигляд храму у Летичеві. Під час радянської влади храм дуже постраждав. В ньому розміщались склади швейних цехів, які шили валенки.  Коли храм передавали віруючим, хтось здійснив підпал і сажа від тліючої тканини в`їлась у стіні і до цих пір нагадує про себе проступаючими жовтими плямами крізь нашарування нової фарби.

Орган діючий, його можна почути під час служби Божої у неділю, та на свята. Також у храмі відбуваються концерти органної музики. Прапори: біло-жовтий — папський, біло-блакитний — Богородиці, польський та український.
орган

Під час козацьких повстань 1658-1652 фортецю було спалено, монахи тікають до Львова і забирають з собою ікону.

У 1722 році ікона повертається в Летичів, будується новий храм.

1778 році папа Пій VI видає декрет про коронацію ікони.

У 1832 році цар Микола I скасовує монастир.

У 1920 році ікона була вивезена на зберігання у Варшаву.

У 1935 році за клопотанням  Адольфа Шельонжека ікона була привезена до Луцька. Там її називали  «Панею Поділля і Волині».

У 1945 році ікону вивезли до Любліна.

У 1933 храм було закрито. У 1989 році храм було повернено віруючим.

Зараз у храмі копія тієї ікони, що була вивезена у Варшаву. А сама ікона знаходиться в Любліні — у Люблінському  храмі Матері Божої Розарієвої — санктуарії Богородиці Летичівської.

образ Матері Божої Летичівської
Фото з сайту http://credo.pro/2017/10/191355 Образ Матері Божої Летичівської

 

Летичівський замок

Летичівський замок було збудовано коштом старости Яна Потоцького у 16 ст. До наших днів збереглися замкові стіни по всьому периметру та одна башта.

Лети́чівський замок

Фото  вежи з викіпедіі, 1917 рік

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Letichev_Castle1_1917.jpg

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.