Дева Мария по всюду. До 1991 года ниши в домах пустовали. Теперь в них снова поселилась Дева Мария. В районах типа моего тоже устанавливают статуи Марии и украшают цветами.

1-IMG_0754

 

Купол Доминиканского собора
Раньше там был музей, и висел маятник. Сейчас действующий собор, мне нравится больше всего во Львове. Интересную историю вычитала в инете, что 1559 году на площади перед собором шла война за невесту, которая спряталась в монастыре доминиканского собора.

У цьому костелі і на площі перед ним 1559 року розігралася справжня війна за наречену з використанням артилерії і всіх тонкощів військової стратегії. Магнат Лукаш Ґурка добивався видачі з монастиря своєї, які він уважав, законної дружини – найбагатшої спадкоємиці Речі Посполитої, Гальшки Острозької, яка заховалася за стінами домініканського монастиря. Під час військових дій на декілька тижнів припинилася вся торгівля у Львові і роздратований король наказав припинити війну. Було перерізано водотяг, що вів до монастиря і таким чином облога закінчилася: Гальшку видали Лукашеві.

1-IMG_0730